Marmaris Tatil Yerleri

Marmaris Kalesi:Kale, 1991 yılında restore edilmiş ve Marmaris Müzesi olarak ziyarete açılmıştır. Müzede Hellenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait arkeolojik eserler sergilenmektedir.Ionyalılar tarafından yapılmıştır.

Hafsa Sultan Kervansarayı:Kervansarayı Kanuni Sultan Süleyman annesi Valide Hafsa Sultanın adını almıştır. Osmanlı Dönemi'ne aittir. 1545 yılında inşa edilmiştir.

 

Halıcı Ahmet Urkay Müzesi:Müze etnografya ve arkeoloji olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

 

Taşhan ve Kemerli Köprü:Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılmıştır.

 

Physkos Antik Kenti:Eski bir Karya liman kenti olan şehir, Reşadiye Yarımadası'nın eski yerleşim alanlarındandır.

 

Loryma Antik Kenti: M.Ö. 7. Yy da kurulmuştur. Akropolis, üç büyük sarnıç, akropol antik kentin en önemli yapılarındandır.Oplosika (tophane) bükü adıyla bilinen bölgededir

 

Amos Antik Kenti:Turunç ile Kumlubük arasında bulunmaktadır.Antik Amos harabeleri bir tepe üstünde yer alan tiyatro, tapınak ve bazı heykel kaidelerden oluşur.

 

Cedrae:(Kleopatra veya şehir adaları) Saray adası (Kleopatra Adası) Orta Ada ve Küçük Ada olmak üzere üç adadan oluşur.

 

Bybassios:Bybassios antik kentinin kalıntılarıdır.

 

Plajlar:İçmeler Plajı, Turunç Halk Plajı, Cennet Adası Plajı, Sedir Adası Plajı, Uzunyalı Plajı, Boncuk Koyu Plajı Marmaris in başlıca plajları arasındadır.

 

Koylar:Bördübet, Kumlubük, Bozukkale Koyu, Akkum Koyu, Abdi Reis Koyu, Ayın Koyu, Kızkumu, Amos Koyu, Marmaris Boncuk Koyu, Turunç, Hisarönü, Selimiye marmarisin başlıca koylarıdır.

 

Adalar:Dişlice Adası, Cennet Adası, Kamelya Adası marmarisin adalarındandır.

 

Baca Mağarası: Dalgıçlar tarafından tercih edilmektedir. 


Fosforlu Mağara


Turgut (Şelale):
Suyu 10 metre yüksekten akmaktadır.

 

Hisarönü Koyu: Begonvillerle çiçekleri ve Japon gülleri ile ünlü koy Marmaris e 20 kilometre mesafededir.

Tatil ve Kitap

Tatil boyunca plajda güneşlenirken geçirilen uzun saatlerde, kitapların size eşlik etmesi neredeyse bir zorunluluktur. Özellikle roman tipindeki kısa ve akıcı eserleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tatil Köyleri Konsepti

Bünyesinde restoranlar, barlar, havuzlar, plaj, sauna, hamam, animasyon gurubu bulunduran; geniş yüzölçümüne sahip,  gelişmiş tatil kompleksleridir. Özellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren, gelişmiş turistik tesislerdir.

Go to top