Fethiye Tatil Yerleri

Araxa:Antik Xanthos Çayının çıktığı yerde kurulmuştur.

Letoon:Likya Federe Birliğinin dinsel merkezidir.

Kayaköy:Antik Karmillassos'un üzerinde 14. yy. dan başlayarak kurulmuş bir Rum yerleşimidir. Milattan önce inşaa edilmiş, taştan evlerden oluşan ve hayalet şehir olarak adlandırılan kayaköy burada bulunmaktadır.

Telmessos Antik Tiyatrosu:Antik tiyatronun 5000 kişi kapasiteli olduğu ve Bizans’ta arena olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Likya Kaya Mezarları:Likya döneminden kalma M.Ö. 4.yy. eserleridir.

Fethiye Kalesi:Aziz John'un şövalyelerine ait olduğu sanılmaktadır.

Hanlar:Ilıca Hanı (Üzümlü yolu üstünde), İncir Hanı, Karatoprak Hanı (İnbecik yolunda), Kemer-Seki yolunda Paşa Hanı, Daydur Hanı ve Naldöken Hanı.

Kelebekler Vadisi:ortalama 350 m. yükseklikte dağlarla çevrili kanyondur.

Saklıkent:Uzunluğu 18 km. yüksekliği yer yer 600 m’yi bulan kanyondur.

Adalar:Yassıca Adalar, Hamam Koyu,Gemiler Adası, Kurşunlu Koyu, Yavansu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Göbün Koyu, Boynuzbükü, Göcek Adası, Domuz Adası, Zeytin Adası, Kızıl Ada yörede “12 Adalar” olarak da anılmaktadır.

Çalış Plajı:4 km. kumsalı vardır.

Antik kentler: Fethiye Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti, Tlos Antik Kentleri bulunmaktadır.

Saklıkent Kanyonu ve Kumburnu Ulusal Parkı: Gezmeye uygun doğal alanlardır.

Plaj ve koylar: Ölüdeniz Plajı, çalış plajı, belcekız plajı, kıdrak plajı, samanlık plajı, gemile koyu, Günlüklü Koyu, Kabak Koyu,Oyuktepe Koyları,Katrancı Koyu,Kelebekler Vadisi ve Kıdrak Koylarıdır. 

Sportif faaliyetler:Rüzgâr sörfü, su kayağı, flyboard, ringo, banana ve tekne turları fethiye de yapılabilecek etkinlikler arasında sayılabilir.

Tatil ve Kitap

Tatil boyunca plajda güneşlenirken geçirilen uzun saatlerde, kitapların size eşlik etmesi neredeyse bir zorunluluktur. Özellikle roman tipindeki kısa ve akıcı eserleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tatil Köyleri Konsepti

Bünyesinde restoranlar, barlar, havuzlar, plaj, sauna, hamam, animasyon gurubu bulunduran; geniş yüzölçümüne sahip,  gelişmiş tatil kompleksleridir. Özellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren, gelişmiş turistik tesislerdir.

Go to top