Bodrum Tatil Yerleri

Tarihi Yerler: Halikarnasos antik kentini, Bodrum Kalesi, Zeki Müren Müzesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Pedasa Antik Kenti, Mindos Kapısı, 3 ana binadan oluşan 3000 kişilik Antik Tiyatro bulunmaktadır.

Antik Kentler: Myndos (Gümüşlük), Termena (Akçaalan) Telmisos (Gürece), Kadıyanda (Aşağıgöl), Theangela (Etrin) antik kentleri görülmesi gereken yerler arasındadır.

 

Bodrum Mozolesi: Bir kral mezarı olan Bodrum Mozolesi antik dünyanın 7 harikasından biridir. Yunan ve Mısır mimarisi kullanılarak inşa edilmiştir. Açık hava müzesi şeklinde düzenlenen mozole alanı ziyarete açıktır.

 

Kaya Mezarları: Helenistik ve Roma devrine ait kaya mezarları


Bodrum Kalesi (Saint Petrum): M.S. 15. yy.da Rodos Şövalyeleri tarafından St. Peter adına 99 yılda inşa edilmiştir.

 

Çıfıt Kale (Aspat): Çeşitli uygarlıklara ait kalıntılar yer almaktadır.

 

Myndos Kapısı: İki anıtsal kuleden oluşmaktadır.


Karya: Roma, Bizans devirlerine ait zengin kalıntılar bulunmaktadır.


Lagina: Hekate tapınağı.


Sedir Adeun (Kedreae): Apollo Tapınağı.


Sarnıçlar: Osmanlılar tarafından yapılan ve bugün 'Gümbet' olarak tanımlanan sarnıçlar bulunmaktadır.


Aspat: Çeşitli uygarlıkların kalıntıları görülmektedir.


Karaada: Sıcak suyu ile ünlüdür.


Ada Boğazı (Akvaryum) : Suyun berraklığı nedeniyle Akvaryum adıyla adlandırılmaktadır. İç adanın açıklarında 30 m’ye kadar derinliği olan deniz tabanı çıplak gözle görülebilmektedir.


Plajlar ve Koylar:  Bağla Koyu, Bodrum Karaada, Aspat Koyu, Bitez, Akyarlar, Karaincir, Güvercinlik, Torba, Göltürkbükü, Gündoğan, Yalıkavak, Karaincir, Aspat, Bağla, Ortakent, Bitez Sahilleri, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis,  Akyarlar.


Mavi Yolculuk: Sedir Adası, Keramos Antik Kenti, Yedi Adalar içeren mavi yolculuklar düzenlenmektedir.


Kamp alanları:  Salmakis (Bardakçı), Gümbet te bulunan kamp alanları windsörf yapmak için uygun alanlardır.

 

 

 

 

Tatil ve Kitap

Tatil boyunca plajda güneşlenirken geçirilen uzun saatlerde, kitapların size eşlik etmesi neredeyse bir zorunluluktur. Özellikle roman tipindeki kısa ve akıcı eserleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tatil Köyleri Konsepti

Bünyesinde restoranlar, barlar, havuzlar, plaj, sauna, hamam, animasyon gurubu bulunduran; geniş yüzölçümüne sahip,  gelişmiş tatil kompleksleridir. Özellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren, gelişmiş turistik tesislerdir.

Go to top