Gümüldür Tatil Yerleri

Antik Kolophon kenti: Geçmişte İonia’nın varlıklı şehirlerinden biridir. Doğanbey köyü civarında diğer İonia kenti Lebedos bulunmaktadır.

Cumalı Ilıcaları:Seferihisar’dan 13 km mesafede Cumalı Ilıcaları bulunmaktadır. 


Notion antik kenti:
 Batı ve kuzeyinde iki kapısı bulunmaktadır. Hellenistik dönemde inşa edilmiş tiyatroyu ve kent duvarlarının bir kısmı ayakta durmaktadır. 

 

Klaros:Notion’a komşu kent Klaros, eski çağlarda falcıları ile meşhur olmuştur.Klaros ta çok sayıda adak ve yazıt bulunmuştur. Klaros ta, Tapınakta dev heykeller. Oturan dev Apollon, anası Leto ve ikizi Artemis heykelleri Hellenistik çağa aittir. Kazılarda bulunan eserler İzmir Arkeoloji müzesinde sergilenmektedir.

 

Kalemlik Plajı: Kıyı bandı üzerinde kıyıda kalmış son orman alanıdır. Kısmen kayalık, kısmende kumsalla denizle buluşan sahili bulunmaktadır.


Orman Kampı:
8 Ha'lık bir sahil şeridine sahip Orman Kampı, çadırlı kamp alanı ve piknik alanı olarak, Günlük 2000 kişi ve 300 çadır kapasitesine sahiptir.

 

Denizpınarı (Klaros):Gümüldür sahil şeridinde 80 hektarlık koya kuruludur. Klaros antik kenti de burada yer almaktadır. 3000 kişi ve 100 çadır kapasitesine sahiptir.

İpekkum plajı:Ürkmez de bulunan güzel bir plajdır.

Tatil ve Kitap

Tatil boyunca plajda güneşlenirken geçirilen uzun saatlerde, kitapların size eşlik etmesi neredeyse bir zorunluluktur. Özellikle roman tipindeki kısa ve akıcı eserleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tatil Köyleri Konsepti

Bünyesinde restoranlar, barlar, havuzlar, plaj, sauna, hamam, animasyon gurubu bulunduran; geniş yüzölçümüne sahip,  gelişmiş tatil kompleksleridir. Özellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren, gelişmiş turistik tesislerdir.

Go to top