Çeşme Tatil Yerleri

Çeşme Kalesi ve Müzesi:1508 yılında Osmanlı Padişahı 2. Beyazıt tarafından yaptırılmıştır. Kale içinde Çeşme Arkeoloji Müzesi, Ildırı (Erythrai) antik kentinde yapılan kazılardan çıkarılan tarihi yapıtlar sergilenmektedir.

Kervansaray:1529 da Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan iki katlı kervansaray bulunmaktadır. Erythrai antik kenti Çeşme merkezine 27 km uzaklıkta küçük adacıklara sahip bir koyda kurulmuştur. Antik kentte akropolis, Helenistik ve Roma Döneminden kalma villa yapıları, Athena tapınağı, Bizans dönemi kilisesi bulunmaktadır.

Çeşmeler:1792 yılında yapılan Anonim Çeşme ve  1885 yılında yapılan Kaymakam Sadık Bey Çeşmesi çeşmenin tarihi eserleri arasındadır. 

Çeşme Ilıcaları:

Şifne (Reisdere) Kaplıca ve Çamuru: 

Sakız Ağacı: 
6000 yıl önce ilk kez Çeşme’de bulunan sakız ağaçları bulunmaktadır.

Çeşme Koyları ve Plajları:Çeşme Boyalık Koyu, Çeşme Dalyanköy Sakızlı Koy, Aya Yorgi Koyu, Çeşme Paşalimanı Plajı, Çeşme Pırlanta Plajı, Çark Plajı, Ilıca Plajları, Altın Kum, Çiftlikköy Ve Pırlanta Plajı, Çatazmak Plajı, Dalyan Kocakarı Plajı, Babylon, Ayayorgi Koyu çeşmenin başlıca plajları arasında sayılabilir.

Pırlanta Plajı:Pırlanta Plajı sabit esen rüzgarı ve dalgalarıyla meşhurdur. Sörfçülerin bu bölgeye gelmesini sağlamıştır.


Ilıca plajı: 2 km uzunluğundadır, geniş ve beyaz kumlara sahiptir.

 

Alaçatı:Yel Değirmenleri,  Taş Evler, Alaçatı Meydanı bulunmaktadır ve çeşitli tesislerin termal havuzlarından faydalanılabilmektedir.


Ildırı:Antik Erythria kentinin bulunduğu Ildırı yöresi, plajları ve kamp alanlarını bakımından kampçılar tarafından tercih edilmektedir. 


Eşek Adası:Eşek Adası Çeşme`den yatlarla bir saat uzaklıkta bulunmaktadır.

 

Yat Limanı:

Tatil ve Kitap

Tatil boyunca plajda güneşlenirken geçirilen uzun saatlerde, kitapların size eşlik etmesi neredeyse bir zorunluluktur. Özellikle roman tipindeki kısa ve akıcı eserleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tatil Köyleri Konsepti

Bünyesinde restoranlar, barlar, havuzlar, plaj, sauna, hamam, animasyon gurubu bulunduran; geniş yüzölçümüne sahip,  gelişmiş tatil kompleksleridir. Özellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren, gelişmiş turistik tesislerdir.

Go to top