Ayvalık Tatil Yerleri

Ali bey (Cunda) Adası:Tarihi evleri, balık lokantaları, Cennet Ada Koyu, Taksiyarhis Kilisesi, Cunda Adası Âşıklar Tepesi bu adada görülecek yerler arasında yer alır. 3 adadan oluşan Ayvalık adaları arasında yerleşimin olduğu tek ada alibey adasıdır. Türkiye'nin en büyük 4.adasıdır


Şeytan Sofrası:
Şeytanın ayak izinin bulunduğu bu yer Ayvalık Merkez'e 2 km mesafede bulunmaktadır.

 


Sarımsaklı Plajları:
İlçe merkezine 8 km uzaklıktadır. 7 km uzunluğunda 100 m. eninde bir kumsala sahip bir plajdır.Temiz bir deniz, uzun kumsallara sahiptir.

 


Ali Çetinkaya(Armutçuk):
Halka açık plajdır.

 


Duba Mevkii:
(Belediye Plajı)

 


Aya Nikola Kilisesi:
Tevrat ve İncil’den alınan dini konuların işlendiği fresklerle süslenmiştir.


Ayvalık Taksiyarhis Kilisesi:1844 yapımı kilise güzel fresklere sahiptir. Ayrıca Aya Athanasiu Kilisesi, Ayvalık Ayazma Kilisesi, Profit İliyas Kilisesi ve Agia Paraskevi Manastırı,Ayışığı Manastırı,Leka Manastırıbölgedeki diğer tarihi kiliselerdir.Ayvalık Evleri:Dar ve Arnavut kaldırımlı sokaklarda, Rumlardan kalan Ayvalık evleri görülmeye değerdir.Camiler:Saatli Camii, Hacı Bayram Camii, Ayvalık Hamidiye Camii ayvalığın tarihi camileri arasındadır.

 


Kozak Yaylası:
5 milyon fıstık çamı bulunan yayla, kamp, piknik ve gezi alanlarına sahiptir. Bölgede soğuk yayla suları bulunmaktadır.

 


Nebiler Köyü;
Şelale, mağara ve bir kaplıca bulunmaktadır.

 


Göbeller:
 Yürüyüş parkurları ve kamp alanları bulunmaktadır. Ayrıca Kuş gözlemciliği de yapmaktadır.

 


Roma hamamı:
 Aşağıbey'de bulunmaktadır.

 


Kartal Yuvası ve Delikli Taş:
Çamlık, Tımarhane Adası arasında bulunan kayalıklara da eski çağlar ‘’Kartal Yuvası’’, biraz ilerisindeki kayaya da ‘’Delikli Taş’’ denilmektedir.

Tatil ve Kitap

Tatil boyunca plajda güneşlenirken geçirilen uzun saatlerde, kitapların size eşlik etmesi neredeyse bir zorunluluktur. Özellikle roman tipindeki kısa ve akıcı eserleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tatil Köyleri Konsepti

Bünyesinde restoranlar, barlar, havuzlar, plaj, sauna, hamam, animasyon gurubu bulunduran; geniş yüzölçümüne sahip,  gelişmiş tatil kompleksleridir. Özellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren, gelişmiş turistik tesislerdir.

Go to top