Kemer Tatil Yerleri

Selçuklu av köşkü: Sultan Alâeddin Keykubat (1219 – 1236) tarafından yaptırılan kemer önemli tarihi eserleri arasındadır.

Mağaralar:Beldibi de, üç antik kent ve günümüzden yaklaşık 10–15 bin yıl önce kayaya işlenmiş resimlerin olduğu 4 mağara yer almaktadır.

Antik kent Phaselis:Tekirova da bulunan antik kent Phaselis ve Antik Lidya dönemi kalıntıları, Roma ve Bizans dönemine aittir. Phaselis’te bulunan 2 katlı ve 5 kapısı olan tiyatro, yarım daire şeklinde olup, 20 oturma sırasından oluşmaktadır. Bu haliyle, 1500 kişilik bir oturma kapasitesine sahiptir.

Doğa Sporları:
Toros dağları, antik kentler, milli parklar, kanyonlar, vadiler, mağaralar, gezilebilecek yerlerdir. Bölge de kaya tırmanışları, mağaracılık, dağcılık, rafting, jeep safari, dağ bisikleti ve doğa fotoğrafçılığı yapılabilmektedir. Söğüt Cuması, Altınkaya, Dere köy de at çiftlikleri kurulmuş, bu çiftliklerde, binicilik eğitimleri, atla kent ve orman turları yapılmaktadır.

Doğal Alanlar:Olimpos Bey Dağları Sahil Milli Parkı, Kındıl Çeşme, Alacasu, gibi farklı piknik yerleri Gödene Yaylası (Altınyaka), Yeşil Yayla (Söğüt Cuması), Üç oluk Yaylası ve Belen Yaylası gibi yaylalar bulunmaktadır.

Antik Kentler:Belek te Aspendos ve Perge antik kentleri bulunur.

Kurşunlu Şelalesi ve Dinler Bahçesi: Mesire alanlarıdır.

Plajlar: İskele Mevkii, Taşlı Burun Plajı

Tatil ve Kitap

Tatil boyunca plajda güneşlenirken geçirilen uzun saatlerde, kitapların size eşlik etmesi neredeyse bir zorunluluktur. Özellikle roman tipindeki kısa ve akıcı eserleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tatil Köyleri Konsepti

Bünyesinde restoranlar, barlar, havuzlar, plaj, sauna, hamam, animasyon gurubu bulunduran; geniş yüzölçümüne sahip,  gelişmiş tatil kompleksleridir. Özellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren, gelişmiş turistik tesislerdir.

Go to top