Belek Tatil Yerleri

Tarihi yerler: Belek, Perge Antik Kenti, Aspendos Antik Kenti, Aspendos Tiyatrosu başlıca tarihi yerler arasındadır.

Aspendos antik Kenti: Troya Savaşından ( M.Ö 13.yüzyıl ) sonra buraya göç eden Yunanlılar tarafından kurulmuştur. Yörenin  antik çağdaki Pamfilya dır. Roma döneminde Marcus Aurelius zamanında yaptırılan Aspendos antik tiyatrosunun mimarı Zenon dur.

Aspendos Tiyatrosu: 15.000 kişilik kapasiteye sahip Aspendos antik tiyatrosunda, konser, bale, opera ve tiyatro gösterileri sergilenmektedir. Tiyatronun çevresinde bazilika, agora ve su kemerleri kalıntıları bulunmaktadır. Tiyatro dan 200 – 300 metre sonra Roma dönemine ait, bazı yerlerde iki katlı olan Su Kemerleri bulunmaktadır.

Perge: M.Ö 1500 yıllarında Hititler tarafından kurulmuştur. Tiyatrodaki ince işlemeli mermer rölyefleri dikkat çekmektedir. İki kule ye sahip büyük bir şehir kapısı vardır. Kentte hamamlar ve agora görülmeye değer yapılar arasındadır.

Antalya Kaleiçi: Dar sokakları, turistik eşya satan dükkanları, halıcıları, kilimcileri, barları ile öne çıkmaktadır. Kaleiçinde 13. Yy. Selçuklu hükümdarı Alaaddin Keykubbad tarafından yaptırılan Yivli Minareli Camii bulunmaktadır.

Sportif faaliyetler: 50 adet futbol sahası, 200′den fazla tenis kortu ve golf sahaları bulunmaktadır.

Dinler Bahçesi: Cami, sinagog ve kilisenin birarada inşa edildiği hoşgörü bahçesidir.

Kurşunlu Şelalesi: 100′den fazla kuş çeşidini içinde barındırmaktadır. Şelalenin arkasındaki gizli bir mağara bulunmaktadır.

Plajlar: İskele Mevkii, Taşlı Burun Plajı (mavi bayraklı bir plajı bulunmaktadır)

 

Tatil ve Kitap

Tatil boyunca plajda güneşlenirken geçirilen uzun saatlerde, kitapların size eşlik etmesi neredeyse bir zorunluluktur. Özellikle roman tipindeki kısa ve akıcı eserleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tatil Köyleri Konsepti

Bünyesinde restoranlar, barlar, havuzlar, plaj, sauna, hamam, animasyon gurubu bulunduran; geniş yüzölçümüne sahip,  gelişmiş tatil kompleksleridir. Özellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren, gelişmiş turistik tesislerdir.

Go to top