Alanya Tatil Yerleri

Tarihi Yapılar:Alanya Kalesi, Alara Kalesi, Sinek Kalesi, Kızıl Kule, Alanya Müzesi, Antik Kentler, İotape, Leartes antik kenti, Selinus Antik Kenti, Syedra Antik Kenti ve Hamaksia Antik Kenti, Lotape (Aytap) Harabeleri gezilebilecek başlıca tarihi yapılardır.

Leartes antik kenti:Kiliseler, hamamlar, sarnıçlar, stadyum ve tiyatro bulunmaktadır.


Alanya Kalesi: Selçuklu kalesidir.


Kızıl Kule: 1226 yılında yapılmıştır.


Leartis-Learti (Mahmutlar Harabeleri)


Syedra Harabeleri: M.Ö. 3. yy. da kurulmuştur.

Selçuklu Tersanesi: 1228 yılında yapılmıştır.


Kervansaraylar Alara Han: Alanya-Manavgat sınırını oluşturan Alara Çayı'nın denizden 9 km. kuzey yönünde inşa edilmiştir.


Şarapsa Kervansarayı: II. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından 1236 - 1246 yılları arasında yaptırılmıştır.


Mağaralar: Damlataş Mağarası, Büyük Dipsiz Mağarası, Çimeniçi Mağarası, Dim Mağarası, Beldibi Mağarası, Derya Mağarası, Hasbahçe Mağarası, Kadı İni Mağarası, Korsanlar Mağarası, Âşıklar Mağarası, Fosforlu Mağara.


Doğal Alanlar:Sapadere Kanyonu, Kadıpınarı Piknik Alanı, Damlataş Mağarası, Dim Mağarası, Çimen içi Mağarası ve Âşıklar Mağarası gezilebilecek diğer alanlardır.


Plajlar: Kleopatra Plajı, Keykubat Plajı, Portakal (Oba) Plajı, Ulaş Karayolları Plajı, İncekum Plajı, Incekum Orman Kampı, Fuğla Plajı, Mahmutlar Plajı Alanya’nın başlıca plajlarıdır.

Tatil ve Kitap

Tatil boyunca plajda güneşlenirken geçirilen uzun saatlerde, kitapların size eşlik etmesi neredeyse bir zorunluluktur. Özellikle roman tipindeki kısa ve akıcı eserleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Tatil Köyleri Konsepti

Bünyesinde restoranlar, barlar, havuzlar, plaj, sauna, hamam, animasyon gurubu bulunduran; geniş yüzölçümüne sahip,  gelişmiş tatil kompleksleridir. Özellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren, gelişmiş turistik tesislerdir.

Go to top